Cesty domů

Od seriálu Cesty domů se od počátku očekávali vysoké cíle, které byly nakonec mírně redukovány. Produkce si přeci jen nebyla úplně jistá, zda by bylo rozumné jakýkoliv seriál pustit do přímého souboje s veleúspěšnou Ordinací v růžové zahradě. Tento i po mnoha letech vysílaný seriál tv Nova se stále těší vysoké úspěšnosti, na což doplatil nejeden pořad televize Prima snažící se ukrojit svůj kousek dortu sledovanosti. Padlo tedy rozhodnutí zařadit Cesty domů na pondělní a středeční večer, kde se úspěšně vysílá dodnes. Hlavním motivem seriálu se stává zápolení dvou znepřátelených rodů Bernátů a Kosíků. Na počátku všeho stál Rudolf Bernát a Petr Kosík, jenž si prošli samotným peklem, které je nejspíše navěky rozdělilo.

Avšak časem jejich zášť přešla i na děti. Ty tak povinně musí opovrhovat vším, co nemá to správné příjmení V tomto duchu vyrůstala i Rudolfova nejmladší dcera Vendy. O to větším překvapením pro ni je, když se s toho sympatického mladíka, co ji pomohl vyklubal Kosík. Ve snaze dostát povinnosti se pro ni Šimon stává zapovězeným. To ji ale přivádí jen do pořádných potíží, kdyby na svůj vnitřní hlas dala rovnou, mohla si ušetřit pořádné zklamání s vypočítavým Venclem. Kvůli němu se dostává do pořádných potíží, v nichž je jí jedinou oporou Šimon. Ať chce nebo ne, tak si musí přiznat pravdu. Láska k Šimonovi je mnohem silnější, než cokoliv jiného. A je úplně jedno, jak na tento vztah budou reagovat jejich rodiny. Ty mohou udělat jen dvě možnosti, tvrdošíjně stát za svým nebo začít akceptovat ty druhé.

I přes počáteční neshody a nepochopení dostává vztah Šimona s Vendy šanci. Rozhodně ale nebude cesta ke společné budoucnosti nikterak snadná. v Šimonově životě se zanedlouho objevuje jeho fema fatale, pro níž by udělal snad cokoliv. Tedy téměř cokoliv. O Vendy je rozhodnut zabojovat a pokusit se znovu vydobýt její přízeň. K tomu bude ale potřeba ukázat hodně odvahy. Zamířit do vily Bernátů pro odpuštění je stejné, jako jít do jámy lvové. Cesty domů online přinášení každý týden dva díly plné nečekaných zvratů a složitých mezilidských vztahů, v nichž hrají hlavní úlohu členové rodin Bernátů a Kosíků. Společně s nimi můžeme dojít až rozuzlení jejich osudů a předání pomyslného žezla další generaci.